4 december 2024 - 18:00 - Wereld
Op een bergweg in de Franse Pyreneeën heeft zich zondag een ernstig busongeval voorgedaan. In Porté-Puymorens raakte een bus met 48 inzittenden van de weg en botste tegen een rotswand. Twee mensen kwamen om het leven en er vielen meerdere gewonden. Onder de passagiers bevond zich ook een Marokkaanse staatsburger.
De bus was onderweg van Barcelona naar Pas-de-la-Case in Andorra, een plaats bekend om zijn belastingvrije winkels. De meeste passagiers waren Colombianen die in Spanje wonen. Naast een Spanjaard en een Ecuadoraan was er ook een Marokkaan aan boord.
Lees ook: Marokkaan overleeft busongeval in Saoedi-Arabië
Om nog onbekende redenen raakte de bus rond 17.00 uur van de weg, op een hoogte van meer dan 1600 meter. Getuigen zagen het voertuig slingeren voordat het tegen de rotswand botste. De impact was enorm en een hele zijkant van de bus werd opengereten.
Lees ook: Ernstig busongeluk tussen Al Hoceima en Driouch
De Spaanse buschauffeur raakte zwaargewond en kon nog niet worden verhoord door de politie. Er is een bloedonderzoek afgenomen. Het Openbaar Ministerie in Marseille is een onderzoek gestart naar "dood door schuld door bewuste schending van een bijzondere zorgvuldigheids- of veiligheidsplicht". Verschillende gewonden liggen nog in het ziekenhuis, zowel in Frankrijk als in Spanje.
Marokko troeft rivalen af en haalt Chinese autogigant binnen
Marokko’s stille crisis: psychisch zieke zwervers
Vueling opent nieuwe rechtstreekse vlucht naar Marokko
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
French Montana en Sheikha Mahra verloofd: monsterring van 1,1 miljoen dollar
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
Yvonne’s vakantie in Marokko eindigt in ziekenhuis
Broer Said Chaou na 10 jaar opgepakt in Nederland
Marokko-reizigers aan lot overgelaten na medische noodlanding
Oude Marokkaanse traditie leidt tot innovatieve espresso
Algerije: "Franse haatcampagne gevoed door Marokko"
Marokkaanse interesse in Spaanse huurwoningen stijgt flink
Sancties Trump dwingen Indiase bedrijven naar Marokko