22 januari 2025 - 19:40 - Wereld
Een jonge Marokkaan met een Amerikaanse verblijfsvergunning heeft dinsdag in Tel Aviv een mesaanval gepleegd. Vier mensen raakten gewond, van wie één ernstig. De dader werd doodgeschoten. Abdelaziz Kaddi, geboren op 3 juni 1995, arriveerde drie dagen voor de aanval in Israël.
Volgens Israëlische media vond de aanval op twee locaties plaats. Eerst viel Kaddi twee 24-jarige mannen aan in een bar in de Nahalat Binyaminstraat. Zij liepen lichte verwondingen op. Vervolgens stak hij twee mensen neer op de hoek van de Gruzenbergstraat en de Kalisherstraat. Een 59-jarige man raakte lichtgewond aan zijn hand, een 28-jarige man liep matige steekwonden op in zijn bovenlichaam, meldt Channel 13.
Een van de gewonden is een Israëlische soldaat. Een politieagente die buiten dienst was, schoot de dader dood. Hij was op een motor naar de plek van de aanslag gereden. Hamas prees de aanval in een verklaring. "We prijzen de heldhaftige mesaanval in Tel Aviv, die bewijst dat het verzet doorgaat en zich intensiveert zolang de bezetting en de misdaden voortduren."
Lees ook: Israëlische actrice in Marokko: "Ik was bang"
Deze aanval komt slechts drie dagen na een soortgelijke aanval in het centrum van Tel Aviv, waarbij een Israëliër zwaargewond raakte.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen