3 juli 2023 - 12:30 - Marokkanen in het buitenland
De stroom van Marokkanen uit Europa die via Algeciras naar Marokko reizen in het kader van de Marhaba-operatie, is aanzienlijk gestegen ten opzichte van vorig jaar, met bijna 70.000 passagiers in slechts twee weken.
Sinds 15 juni, de startdatum van de Marhaba-operatie, hebben 66.289 Marokkanen die in het buitenland wonen en 14.878 voertuigen, de boot genomen vanuit Algeciras naar Ceuta in 343 rotaties, een stijging van bijna 50% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, volgens El Pueblo de Ceuta. De Spaanse Civiele Bescherming bevestigde deze toestroom van wereld-Marokkanen op de verbinding Algeciras-Ceuta, die de op een na meest gebruikte route blijft na Algeciras-Tanger Med.
Lees ook: Marhaba 2023: grote comeback Marokkaanse diaspora
De Marhaba-operatie stelt Marokkanen in Europa in staat om gemakkelijker naar Marokko te reizen om er de zomervakantie door te brengen. Het is de grootste transit van reizigers tussen Europa en Afrika en versterkt de economische en toeristische banden tussen Spanje en Marokko. De autoriteiten van beide landen werken samen om de vlotte werking en veiligheid van de operatie te waarborgen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko