1 mei 2020 - 20:00 - Marokko
Door de wereldwijde lockdown hebben 47 miljoen vrouwen in de wereld geen toegang tot anticonceptiemiddelen, wat een stijging van het geboortecijfer als gevolg zou kunnen hebben in 114 landen, waaronder Marokko.
"In 114 lage- en middeninkomenslanden zouden 47 miljoen vrouwen geen toegang hebben tot moderne anticonceptiemiddelen. Er worden 7 miljoen ongewenste zwangerschappen verwacht als de lockdown meer dan zes maanden duurt.", stelt het Bevolkingsfonds van de Verenigde Naties (UNFPA).
Het VN-fonds voor seksuele en reproductieve gezondheid zegt dat voor elke verlening van de lockdown met drie maanden, het aantal vrouwen die geen toegang hebben tot anticonceptie met 2 miljoen toeneemt.
Marokko, dat tot de lage- en middeninkomenslanden behoort, zal niet aan een babyboom ontsnappen. Het land is sinds 20 maart in lockdown, waardoor Marokkaanse koppels veel meer samen thuis zitten. Door de moeilijke toegang tot anticonceptiemiddelen wordt verwacht dat duizenden vrouwen ongewenst zwanger raken, dit terwijl de dienstverlening in de gezondheidszorg moeilijk verloopt vanwege de coronavirus pandemie.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project