Zoeken

Lift rechtbank Rabat stort neer, een dode

26 januari 2017 - 21:15 - Marokko

Geschreven door Said A.

Een gepensioneerde ambtenaar is eerder deze week in de familierechtbank van Rabat omgekomen nadat de lift waarin hij zich bevond neerstortte.

Volgens de democratische werkfederatie viel de lift van de vierde verdieping naar beneden. Het slachtoffer bezweek kort na het ongeval aan zijn verwondingen.

Ondanks dat hij op pensioen was werkte de man af en toe nog voor de rechtbank. Maar omdat hij officieel met pensioen was wordt zijn dood niet als het gevolg van een werkongeval beschouwd. Zijn familie zal dus geen vergoeding krijgen.

De FDT vraagt aan het ministerie van Justitie een grondig onderzoek naar het ongeluk. Het gebouw werd kort geleden volledig vernieuwd en ingehuldigd. Een onderzoek zal volgens de FDT moeten aantonen of het bedrijf belast met de werken verantwoordelijk moet worden gehouden voor het ongeval.

Lees meer

Negen mensen ruim uur in lift station Rabat opgesloten

Negen reizigers hebben dinsdagochtend anderhalf uur in een lift van het treinstation van Rabat vastgezeten.

Drie doden bij frontaal ongeval in Guelmim

Bij een ernstig verkeersongeval op de nationale weg N1 nabij Guelmim zijn vrijdag vier mensen omgekomen en raakten twee anderen ernstig gewond.

Dode en gewonden door ingestort gebouw in Martil

De instorting van een pand in aanbouw in het noord-Marokkaanse Martil heeft op donderdag het leven gekost aan een arbeider. Een tweede arbeider raakte ernstig gewond.

Gemeenteraadslid door lift verpletterd in Meknes

Een gemeenteraadslid is dinsdag door de deuren van een lift verpletterd in het Mohammed V ziekenhuis in Meknes.

Agent steekt zichzelf in brand in centrum Rabat

Een Marokkaanse gendarme heeft zichzelf eind vorige week in het centrum van Rabat in brand gestoken. Hij had net de kazerne verlaten waar hij werkte.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team