19 oktober 2020 - 14:00 - Marokkanen in het buitenland
De moeder van een jonge Marokkaan die in Brussel overleden is, riep hulp in om de stoffelijke resten van haar zoon te repatriëren en te begraven in zijn geboorteland. Leden van de Marokkaanse gemeenschap hebben minister van Buitenlandse Zaken Nasser Bourita opgeroepen om in te grijpen.
De jonge Ahmed is overleden aan kanker en ligt momenteel in het mortuarium. Zijn lichaam dreigt te worden gecremeerd als het niet naar Marokko wordt gerepatrieerd.
De minister zal snel moeten reageren. In het verleden kregen een aantal vergelijkbare zaken een gunstig antwoord van de Marokkaanse overheid.
In juli maakte het consulaat-generaal van Marokko in Brussel bekend dat de stoffelijke resten van Marokkanen die in Brussel zijn overleden naar hun land van herkomst mogen worden gerepatrieerd, mits er aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko
Marokko start zomeroperatie voor miljoenen terugkerende landgenoten