14 maart 2020 - 18:30 - Marokkanen in het buitenland
In Italië worden de stoffelijke overschotten van tien Marokkanen die onlangs in ziekenhuizen overleden, mogelijk gecremeerd als het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken niet ingrijpt.
Volgens de Italiaanse wet worden lichamen van overleden mensen systematisch gecremeerd als ze na een bepaalde periode niet zijn opgeëist door de families. De periode hangt af van de regio en het ziekenhuis. Maar sinds het begin van de coronavirus epidemie is de periode drastisch verlaagd.
Onder de tien slachtoffers bevindt zich onder meer een Marokkaanse vrouw die aan het Covid-19 virus is overleden. De Marokkaanse gemeenschap in Italië verzet zich tegen de crematie van hun landgenoten, daar het cremeren van overleden mensen in strijd staat met de islamitische regels.
De Marokkaanse ministeries van Buitenlandse zaken en van Marokkanen in het buitenland worden opgeroepen om in te grijpen en voor de repatriëring van de lichamen te zorgen.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Naar Marokko met een geleende of huurauto, dit zijn de regels
Belangrijk bericht voor Marokkanen die via Sebta reizen
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens
Marokkaanse diaspora: Marokko laat miljarden liggen
Diaspora redt Marokkaanse zomer
Marokkaanse diaspora: diepe band, geen terugkeer
Doorbraak in uitwisseling bankgegevens Marokkaanse diaspora
Zo vermijd je problemen bij de Marokkaanse douane