Zoeken

Leerlinge uit Al Hoceima neemt deel aan wedstrijd NASA (video)

18 juni 2016 - 19:20 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Atika Loualidi uit Al Hoceima neemt deel aan een wereldwijde astronomie wedstrijd om een opleiding bij het ruimteagentschap NASA te winnen.

De 16-jarige leerlinge heeft reeds de eerste manche van de wedstrijd gewonnen dankzij een filmpje van drie minuten waarover ze in het Engels het levenscyclus van sterren uitlegt.

De twaalf kandidaten die het meest aantal stemmen binnenhalen voor hun video zullen aan de finale op de ambassade van de Verenigde Staten mogen deelnemen.

Zes winnaars zullen worden verkozen om een week bij de NASA door te brengen en er een opleiding over sterrenkunde te volgen, een gewichtloosheidsimulator uitproberen en aan de bouw van een modelraket deel te nemen.

Lees meer

Marokkaan is beste Koran-reciteur ter wereld (video)

Khaled Abdsalam Riad is enkele dagen geleden in Qatar tot beste Koran reciteur ter wereld verkozen.

Dit is de beste leerlinge van Marokko

De uitslagen van het eindexamen in Marokko werden gisteren bekend gemaakt. Nihal Chahbar, leerlinge uit de regio Marrakech-Safi, behaalde het beste resultaat.

NASA publiceert foto’s Noor Ouarzazate, grootste zonnecentrale ter wereld

Het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA heeft foto’s gepubliceerd van de nieuwe zonnecentrale Noor in Ouarzazate, in het zuiden van Marokko.

Marokkaanse astronomieclub mag exoplaneten namen geven

Een Marokkaanse astronomieclub heeft een wereldwijde stemming gewonnen om nieuwe sterren en exoplaneten een naam te geven.

Marokkaan neemt deel aan landing InSight op Mars

Vandaag komt, als alles goed gaat, een einde aan de reis van Marslander InSight. De sonde moet vandaag op de planeet Mars landen na een reis van bijna zeven maanden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team