18 april 2017 - 21:00 - Marokko
Terroristische organisaties blijven strijders aanwerven in de rangen van de Polisario. Een honderdtal leden van de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara zouden zich bij Daesh hebben aangesloten.
De cijfers werden door Abdelhak Khiame, baas van de BCIJ, onthuld tijdens een interview met de Franse zender France24. Volgens de Marokkaanse veiligheidsverantwoordelijke vecht het merendeel van de leden van de Polisario voor Daesh in de Sahel regio en in Libië.
Abdelhak Khiame verklaarde tevens dat de slechte samenwerking met Algerije in de strijd tegen het terrorisme problematisch was voor beide landen maar ook voor heel de regio.
De baas van de BCIJ stelde ook dat 1623 Marokkanen zich bij Daesh in Irak en Syrië hebben aangesloten en dat 400 van hen bij gevechten zijn omgekomen. 78 strijders keerden terug naar Marokko en werden er door de politie gearresteerd.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko