20 oktober 2020 - 17:50 - Marokko
Het versterken van de handel in landbouwproducten is nu één van de prioriteiten van Marokko en Rusland. De aankondiging werd gedaan tijdens het Russisch landbouw en export forum dat in Marokko werd gehouden.
In een videoconferentie op 15 oktober kondigen de Marokkaanse staatsgeneraal van Landbouw Mohammed Sadiki en zijn Russische collegaminister Sergei Levin hun voornemens aan om de handel in landbouwproducten tussen beide landen te versterken. De aankondiging werd gedaan ter gelegenheid van de officiële opening van het forum in Marokko.
Als onderdeel van de vele overeenkomsten en conventies die beide landen sinds 2012 hebben ondertekend, is er de oprichting van een ’groene corridor’. Het doel is een strategie uit te werken om de handel in landbouwproducten (granen, oliën en vetten, zuivelproducten en zoetwaren) te vergemakkelijken en te bevorderen. De groene corridor moet de handel tussen Marokko en Rusland gaan versnellen.
Marokko is de grootste handelspartner van Rusland in Afrika. Zo bedraagt de export van Marokko naar Rusland 1,8 miljard dirham tussen 2015 en 2019. In dezelfde periode bedroeg het volume van de handel in landbouwproducten 2,9 miljard dirham, meldt Le360.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader