26 maart 2013 - 15:43 - Marokko
La Mamounia in Marrakech is het zesde beste paleis in de wereld, volgens een top-10 ranking gemaakt door Foxnews. Het Marokkaanse paleis is een vijf-sterren hotel met uitzicht op het Atlas-gebergte, gelegen in de oude stad van Marrakech.
Van 2006 tot 2009 was La Mamounia gesloten voor renovatie. Het paleis, herontworpen door de Franse architect Jacques Garcia, heeft minder kamers (209) dan voorheen, maar biedt grotere ruimtes en privé-riads met zwembad en terras. De verbouwingen kostten 120 miljoen euro.
Het land waarop La Mamounia is gebouwd, was in de 18e eeuw een grote tuin ontworpen door Sultan Sidi Mohamed Ben Abdellah. Hij schonk het aan zijn zoon Mamoun voor diens huwelijk.
La Mamounia is nu eigendom van het Marokkaanse spoorwegenmaatschappij, de stad Marrakech en de CDG. Toch worden, tot op heden alle beslissingen omtrent het paleis, genomen door de Koning.
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie