8 september 2015 - 19:00 - Marokko
Koning Salman van Saoedi-Arabië is zondag naar Tanger teruggekeerd na een driedaagse staatsbezoek aan de Verenigde Staten, waar hij President Barack Obama heeft ontmoet.
Het is het eerste staatsbezoek van de Saoedische koning aan de Verenigde Staten sinds zijn kroning begin dit jaar. Koning Salman zou naar Washington zijn gegaan om een einde te maken aan de spanningen tussen zijn land en de Verenigde Staten. Deze volgden op de beslissing van Obama om geen militaire acties te ondernemen tegen de Syrische president Bashar Al Assad.
Saoedi-Arabië had ook kwaad gereageerd op de ondertekening door Amerika van een akkoord met Iran over diens nucleair programma. De twee staatshoofden zouden ook de problemen in Jemen en de strijd van Saoedi-Arabië tegen de Houthi-rebellen hebben besproken.
Koning Salman was begin augustus in het noorden van Marokko aangekomen na een omstreden vakantie in Frankrijk. Hij verblijft sindsdien in zijn paleis in Tanger waar hij meerdere staatshoofden en politieke leiders heeft ontvangen.
Lees meer
Koning Salman van Saoedi-Arabië is donderdagavond naar Djedda teruggekeerd. Hij was ruim een maand op vakantie in het noord-Marokkaanse Tanger.
Een agent van de veiligheidsdienst van Koning Salman van Saoedi-Arabië is woensdag in het noord-Marokkaanse Tanger overleden.
Koning Salman van Saoedi-Arabië is zondag in het noord-Marokkaanse Tanger aangekomen na een omstreden vakantie op het Franse Côte d’Azur.
Koning Salman van Saoedi-Arabië is op vakantie in Tanger. Hij ontmoette er afgelopen weekend de Emir van Qatar Sjeik Tamim bin Hamad Al Thani.
Koning Salman van Saoedi-Arabië is zondag in Tanger aangekomen. Hij werd er door Premier Abdelilah Benkirane met een omstreden schouderkus verwelkomd.
Koning Mohammed VI zal woensdag een staatsbezoek brengen aan Saoedi-Arabië. Dat meldt het Koningshuis in een verklaring.
Koning Salman is terug in Tanger. De Saoedische monarch werd deze zomer al in de stad verwacht maar weigerde te komen vanwege de spanningen tussen de twee landen na de stemming...
Koning Salman van Saoedi-Arabië ontving woensdag in Mina de hoofden van de Marokkaanse delegatie voor de bedevaart 1439.
Koning Mohammed VI heeft, net zoals miljoenen Marokkanen op het internet, de terroristische aanslag op een moskee in Saoedi-Arabië sterk veroordeeld.
Koning Mohammed VI en zijn vrouw Lalla Salma worden op de bruiloft van de zoon van Koning Salman van Saoedi-Arabië verwacht. Het feest wordt deze week in Tanger gehouden.