Zoeken

Koning Mohammed VI stuurt gezant naar Algerije

17 juli 2016 - 20:10 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Koning Mohammed VI heeft onderminister Nacer Bourita van Buitenlandse zaken zaterdag naar Algerije gestuurd met een bericht voor President Abdelaziz Bouteflika.

Bourita werd dezelfde dag door de Algerijnse Premier Abdelmalek Sellal ontvangen. De twee bewindsmannen spraken over de bilaterale betrekkingen en de situatie in Afrika en de Arabische wereld volgens persagentschap APS. Ook de veiligheidssituatie in de regio, de strijd tegen het terrorisme, de criminaliteit, de illegale immigratie en de ontwikkeling werden besproken.

Nacer Bourita werd vergezeld door Yacine El Mansouri, voorzitter van de DGED, en Abdallah Belkeziz, ambassadeur van Marokko in Algerije.

Marokko is enkele weken geleden een diplomatiek offensief begonnen in Afrika. Het koninkrijk wil in de Afrikaanse unie terugkeren. Hassan II had de unie verlaten vanwege het lidmaatschap van de Arabische Democratische Republiek Sahara (ADRS).

Lees meer

Nieuwe tour door Afrika voor Koning Mohammed VI

Koning Mohammed VI gaat in de komende dagen een nieuwe tour door Afrika maken. De monarch zal Rwanda, Tanzania en waarschijnlijk Ethiopië bezoeken.

Koning Mohammed VI stuurt blusvliegtuigen naar Portugal

Koning Mohammed VI heeft twee Canadair brandbestrijdingsvliegtuigen naar Portugal laten sturen. In het Europees land woeden honderden bosbranden.

Marokko wil verslagen president Gambia verwelkomen

Marokko heeft een oplossing aangeboden voor de politieke situatie in Gambia. Het Koninkrijk is bereid om de verslagen president Yahya Jammeh te verwelkomen als hij de uitslag...

Koning Mohammed VI bezoekt Golfstaten

Koning Mohammed VI wordt woensdag op de top Marokko-Golfstaten in Riyad verwacht. De Koning zal vervolgens meerdere landen in de regio bezoeken.

Marokko doet officieel aanvraag voor terugkeer bij Afrikaanse Unie

Koning Mohammed VI had het in een opmerkelijke toespraak in juli al aangekondigd. Marokko heeft officieel zijn reïntegratie in de Afrikaanse Unie gevraagd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team