1 december 2024 - 11:20 - Marokko
De heropening van de Notre-Dame in Parijs belooft een evenement van formaat te worden. Na jaren van restauratie na de brand in 2019, opent de kathedraal op 7 en 8 december weer haar deuren voor het publiek. Koning Mohammed VI is één van de genodigden voor de openingsceremonie.
Naast de monarch worden verschillende staatshoofden verwacht. Opvallende afwezigen zijn de voormalige Amerikaanse president, de Spaanse koning Felipe VI en de Britse koning Charles III. Ook de Zweedse koning Carl XVI Gustaf en koningin Silvia hebben laten weten niet aanwezig te kunnen zijn vanwege het concert voor de Nobelprijswinnaars. Hun dochter, kroonprinses Victoria, zou hen mogelijk vertegenwoordigen. Paus Franciscus heeft de uitnodiging afgeslagen omdat hij de week erna naar Corsica reist. Volgens Franse bisschoppen wil de paus hiermee zijn voorkeur voor de "periferie" benadrukken.
Lees ook: Koning Mohammed VI op heropening Notre-Dame in Parijs
Ondanks de afmeldingen hebben verschillende prominenten hun komst bevestigd, waaronder de Amerikaanse first lady Jill Biden, de Italiaanse president Sergio Mattarella, de Griekse presidente Ekateríni Sakellaropoúlou en de koning van Jordanië.
Lees ook: Video toont winkelende Koning Mohammed VI in Parijs
Op 7 december vindt er ’s avonds een groot concert plaats op het plein voor de Notre-Dame. Artiesten als Gustavo Dudamel, Lang Lang en Benjamin Bernheim treden op, naast populaire zangers als Clara Luciani, Vianney en Garou. Er gaan geruchten dat Paul McCartney ook aanwezig zal zijn, maar dit is nog niet bevestigd.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht