7 januari 2025 - 10:30 - Marokko
Yusef Abdeselam Kaddur, een 40-jarige expert in mixed martial arts en goede vriend van Koning Mohammed VI, is deze week samen met de monarch gezien in een winkelcentrum in Abu Dhabi.
De MMA-vechter en Koning Mohammed VI zijn bevriend geraakt na het overlijden van Kaddur’s broer Suli Abdeselam in 2021. "Geen woorden kunnen onze dankbaarheid en liefde uitdrukken […] vooral aan Zijne Majesteit Koning Mohammed VI, die vanaf het overlijden alles in het werk heeft gesteld om mijn broer te repatriëren", schreef Kaddur destijds op Instagram.
Lees ook: Koning Mohammed VI in Dubai Mall gezien (video)
Sindsdien behoort de atleet, die oorspronkelijk uit Melilla komt, tot de vriendenkring van Koning Mohammed VI. Yusef Kaddur werd in december 2022 samen met de Koning gezien tijdens de viering van de Marokkaanse overwinning op Spanje in het WK voetbal in Qatar. Afgelopen juli doken er beelden op van Yusef Kaddur, zittend achter Koning Mohammed VI in een cabriolet in Tetouan, waar de monarch zijn vakantie doorbracht.
Lees ook: Wie is Yusef Kaddur, Spaanse MMA-vechter en nauwe vriend van Koning Mohammed VI?
Yusef Kaddur is een succesvol atleet met vele titels op zijn naam, waaronder een medaille van het Spaanse Olympisch Comité en de gouden medaille van de stad Melilla. Hij verliet Spanje om zich in Marokko te vestigen, waar hij zes keer wereldkampioen werd. Yusef Kaddur was ook kort actief in de politiek in Melilla, waar hij in 2019 enkele maanden vice-minister van Jeugd was.
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Marokkaanse dirham navigeert tussen zwakkere dollar en sterke euro
Oudste Afrikaanse reuzendino gevonden in Marokko
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!