20 juni 2024 - 19:40 - Marokko
Een kind is in Marrakech overleden aan rabiës na door een zwerfhond te zijn gebeten. De Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten (AMDH) hekelt de "nalatigheid" van de gezondheidsdiensten en eist een onderzoek.
Het kind overleed afgelopen week in het ziekenhuis van Marrakech. De AMDH stelt in een brief aan de autoriteiten dat de gezondheidsdiensten het kind niet de juiste zorg hebben verleend, wat heeft geleid tot zijn dood. De vereniging eist een "grondig en onpartijdig" onderzoek om de verantwoordelijkheden vast te stellen en de nodige maatregelen te nemen.
Lees ook: Bejaarde man door zwerfhonden doodgebeten in Marokko
De AMDH vraagt ook om een schadevergoeding voor de familie van het kind en dringende maatregelen om de bevolking te beschermen, met name de vangst van zwerfhonden, vaccinatie van mensen met een verhoogd risico en de bestrijding van rabiës.
Lees ook: Toerist in ziekenhuis na aanval door zwerfhond in Tanger
Naast deze tragedie vestigt de AMDH de aandacht op het probleem van zwerfhonden en de toename van rabiës in de regio. De vereniging vraagt de inzet van meer middelen om dit fenomeen te bestrijden, en pleit voor maatregelen om de toegang tot vaccinatie voor iedereen te garanderen, waarbij de herhaalde tekorten aan vaccins worden benadrukt.
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima
Amerikaanse school beschuldigt verantwoordelijke in Marokko van gronddiefstal
Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 53 nieuwe hotels gepland
"Klanten verpesten onze kaftans"