31 juli 2021 - 19:40 - Wereld
De stad Yoqneam in Israël heeft reeds het Marokkaanse Troonfeest gevierd. Burgemeester Simon Al Fassi, die zelf van Marokkaanse afkomst is, heeft toezicht gehouden op de organisatie van het feest.
Tijdens het Troonfeest, een nationale feestdag in Marokko, wordt de troonsbestijging van Koning Mohammed VI gevierd. Yoqneam wilde, als gevolg van de normalisatie van de betrekkingen tussen Marokko en Israël, de Marokkaanse Koning eren.
Lees ook: Troonfeest: Israëls wensen aan Koning Mohammed VI
Traditionele Marokkaanse outfits en Chaabi-muziek sublimeerden de avond. Burgemeester Al Fassi droeg zelf een Marokkaanse outfit en een fez hoed en hield een toespraak in het Darija, meldt H24info.
Meerdere andere steden in Israël hebben besloten om het Marokkaanse Troonfeest te vieren. "Er zullen Marokkaanse vlaggen en portretten van Koning Mohammed VI in de straten en op grote boulevards in de metropolen van Israël zijn", zegt Jacky Kadouch, president van de Joodse gemeenschap in de regio Marrakesh-Safi.
Op 1 augustus zal tevens een concert worden georganiseerd ter ere van Koning Mohammed VI in Netanya, in het noorden van Tel Aviv. Benjamin Buzaglo en Raymonde Abecassis zullen er optreden, samen met het Andalusische orkest Ashdod.
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België