20 augustus 2015 - 15:00 - Wereld
Een groep jonge joodse Marokkanen heeft medio juli Israël bezocht op uitnodiging van de militaire school Amichai.
Volgens Jeruzalem Post werd hun reis betaald door het Israëlisch ministerie van Defensie. Het doel van deze reis is jonge Joden uit Marokko aan te moedigen om definitief naar Israël te emigreren en voor het leger te gaan werken.
De deelnemers van deze 30-daagse trip vlogen van Casablanca naar Rome en vervolgens naar Tel Aviv. De jongeren bezochten er symbolische plekken zoals de Westmuur, de stad van David, de Herzlberg, het Palmah museum en Massadah.
Yair Tiktin van de militaire school beschouwt de trip als "een uiterst belangrijk zionistisch project". Amichai werd in het jaar 2000 door de Israëlische overheid opgericht.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip