Zoeken

Islamofobe aanslagen in Duitsland

- Wereld

Geschreven door Laila A.

Eerder deze week werden twee - waarschijnlijk racistische en islamofobe - aanslagen in het Duitse Dresden gepleegd.

De eerste aanslag werd tegen een moskee gepleegd waar een imam, zijn vrouw en twee kinderen zich bevonden. Dat vernam persagentschap MAP van de Duitse politie. Resten van een huisgemaakte bom werden teruggevonden.

Minder dan een half uur later vond een andere aanslag plaats op een terras van een congrescentrum. De politie gaat uit van een xenofobe aanval.

Dresden, een stad met 500.000 inwoners, wordt sinds twee jaar geteisterd door anti-islam protesten van de islamofobe beweging Pegida.

Lees meer

Spanje: vrouwen slachtoffer 21% islamofobe aanvallen

In Spanje werden vorig jaar 456 islamofobe misdaden gemeld. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Burgerplatform tegen islamofobie (PCCI).

Uit Syrië teruggekeerde Marokkaan plande aanslagen in Spanje

De Spaanse politie heeft eerder deze week twee Spaanse terreurverdachten gearresteerd. Beiden worden ervan verdacht aanslagen te hebben gepland voor Daesh.

Moslim slachtoffer racistische mesaanval in Londen

In Londen is maandag in een trein een gewelddadige islamofobe aanval gepleegd. Het slachtoffer zat in de trein toe hij door een onbekende met een mes werd gestoken.

Man aangehouden voor aanslag op Duitse moskee

De vermeende dader van een aanslag tegen een moskee in het Duitse Dresden in september dit jaar is vrijdag door de politie gearresteerd.

Sterke toename islamofobe daden in de Verenigde Staten

In de Verenigde Staten is het aantal aanvallen tegen moslims sterk toegenomen sinds de overwinning van Donald Trump bij de presidentsverkiezingen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team