28 september 2016 - 20:31 - Wereld
Eerder deze week werden twee - waarschijnlijk racistische en islamofobe - aanslagen in het Duitse Dresden gepleegd.
De eerste aanslag werd tegen een moskee gepleegd waar een imam, zijn vrouw en twee kinderen zich bevonden. Dat vernam persagentschap MAP van de Duitse politie. Resten van een huisgemaakte bom werden teruggevonden.
Minder dan een half uur later vond een andere aanslag plaats op een terras van een congrescentrum. De politie gaat uit van een xenofobe aanval.
Dresden, een stad met 500.000 inwoners, wordt sinds twee jaar geteisterd door anti-islam protesten van de islamofobe beweging Pegida.
Lees meer
De vermeende dader van een aanslag tegen een moskee in het Duitse Dresden in september dit jaar is vrijdag door de politie gearresteerd.
In de Verenigde Staten is het aantal aanvallen tegen moslims sterk toegenomen sinds de overwinning van Donald Trump bij de presidentsverkiezingen.
De Spaanse politie heeft eerder deze week twee Spaanse terreurverdachten gearresteerd. Beiden worden ervan verdacht aanslagen te hebben gepland voor Daesh.
Een 38-jarige moslima is eerder deze week nabij een metrostation in Madrid aangevallen. De vrouw werd gewond en in shock naar het ziekenhuis afgevoerd.
In Spanje werden vorig jaar 456 islamofobe misdaden gemeld. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Burgerplatform tegen islamofobie (PCCI).
Een Marokkaan die aan de aanslagen in Brussel wordt gelinkt is woensdag in het Duitse Giessen gearresteerd.
In Londen is maandag in een trein een gewelddadige islamofobe aanval gepleegd. Het slachtoffer zat in de trein toe hij door een onbekende met een mes werd gestoken.
Italië heeft eerder deze week twee Marokkanen uitgezet die propaganda maakten voor de terroristische organisatie Daesh.
In Duitsland werden vorig jaar minstens 950 aanvallen op moslims of islamitische plekken gemeld. Daarbij raakten 33 mensen gewond.
Sinds de dodelijke aanslag in Barcelona werden meerdere islamofobe daden gemeld in Spanje. Ook in Madrid, waar de Al Sunna moskee in Fuenlabrada in de nacht van vrijdag op...