Foto’s: dode bij instorting historisch hotel in Casablanca
Hotel Lincoln, historisch én vervallen hotel in Casablanca, is in de nacht van zondag op maandag gedeeltelijk ingestort. Daarbij zijn een dode en twee gewonden gevallen.
15 december 2014 - 14:49 - Marokko
Bij de instorting van de drie woongebouwen in de wijk Arsat Ben Slama in Casablanca, zijn twee mensen omgekomen. Ook raakten vijf mensen gewond volgens de wilaya van Casablanca.
De dodelijke slachtoffers werden vanonder het puin gehaald door leden van de civiele bescherming. Een derde persoon werd levend uit het puin gehaald en naar het Moulay Youssef ziekenhuis gebracht.
Volgens de lokale autoriteiten behoren de dodelijke slachtoffers tot twee gezinnen die de gebouwen niet wilden verlaten. Zij waren eerder al gewaarschuwd voor het instortingsgevaar en wisten dat de gebouwen in de komende weken zouden worden gesloopt. Tien gezinnen hadden de gebouwen reeds verlaten.
Begin december waren in de oude medina van Casablanca eveneens zes gebouwen ingestort. Wonderlijk genoeg raakte daarbij slechts één vrouw gewond.
Marokkaanse autoriteiten schatten dat meer dan 9000 woningen een instortingsgevaar vertonen in Casablanca. In heel Marokko zijn dat 44.000 gebouwen.
Lees meer
Hotel Lincoln, historisch én vervallen hotel in Casablanca, is in de nacht van zondag op maandag gedeeltelijk ingestort. Daarbij zijn een dode en twee gewonden gevallen.
Bij de instorting van een moskee in Tinghir op maandag zijn twee mensen omgekomen en raakte en derde persoon gewond. De drie slachtoffers werkten in de moskee.
In Casablanca zijn zeker acht mensen om het leven gekomen bij de instorting van drie gebouwen in de wijk Bourgogne. Volgens een verklaring van lokale autoriteiten raakten ook...
Vrijdagochtend stortten twee gebouwen in, in de populaire wijk Sidi Boujida te Fez, meldt staatspersbureau MAP.
Bij een busongeval op zondag op de kustweg van Ain Atiq, nabij Temara, raakten dertig mensen gewond.