14 oktober 2022 - 14:00 - Marokko
Op woensdag 12 oktober 2022 is in Ait Faska, in de provincie Al Haouz, een verbindingsbrug ingestort nadat een vrachtwagen geladen met stro was gekanteld. Het ongeval heeft het verkeer op de RN9 tussen Marrakech en Ouarzazate enkele uren lamgelegd.
Het verkeer op de weg door de heuvels van Ait Faska is langzaam hervat nadat in de nacht van dinsdag op woensdag een verbindingsbrug was ingestort. De regen die in de plattelandsgemeente viel, heeft de gebreken van de structuur duidelijk blootgelegd. De brug kon het gewicht van een strotransport niet aan.
Lees ook: Al Hoceima: brug begeeft het na hevige regenval (video)
Volgens getuigen stortte de brug woensdag rond 2 uur ’s nachts in, waardoor het verkeer op de RN9 tussen Marrakech en Ouarzazate urenlang werd lamgelegd. "De weg was vier uur lang geblokkeerd," vertelt Omar, de chauffeur van de verongelukte vrachtwagen, aan Le360.
Lees ook: Leraar overlijdt na instorting dak van klaslokaal in Meknes
Na een paar uur veranderde de weg in een echte bouwput. De Koninklijke Gendarmerie kwam ter plaatse om het verkeer te regelen. De overheid heeft alles gedaan om het probleem op één van de drukste wegen in de provincie te verhelpen. De werken om de brug te renoveren werden aangevat. Momenteel dient een 4 meter brede omleiding, die door de weggebruikers als te smal wordt beschouwd, ter vervanging van de hoofdbrug. Een onderzoek naar de oorzaken en omstandigheden van het incident is gaande.
Schandaal in Nederland: "Moslims constant bespied"
Onzekere toekomst voor Azzedine Ounahi
Marokko neemt historische beslissing voor kind geboren uit verkrachting
"Kledingintimidatie" aan de kaak gesteld in België
Brand verwoest gezinswagen in centrum Al Hoceima
Marokkaans fregat Mohammed VI oefent met Franse marine-elite
Marokko neemt historische beslissing voor kind geboren uit verkrachting
Brand verwoest gezinswagen in centrum Al Hoceima
Polisario-militieleden geven zich over aan Marokkaans leger
Gruwelijke ontdekkingen in Marokkaanse Ben Ahmed
Nederlandse ambassadeur bezoekt fascinerende plek in Driouch
Kinderen naar ziekenhuis na eten snoep in Marokko
Ziekenhuis Tanger: kankercentrum omgevormd tot schoonheidssalon?
95% kinderen in Noord-Marokko naar school