6 april 2018 - 12:30 - Economie
Een nieuw onderzoek van het Marokkaanse ondernemersverbond CGEM toont aan dat de waarde van de informele sector 20% bereikt van de Marokkaanse BBP, exclusief de primaire sector.
Volgens de auteurs van het onderzoek dat in 2014 werd uitgevoerd, verschilt de impact van de informele economie naargelang de sector: 54% in de textiel en kledingsector, 32% in de goederentransport, 31% in de bouwsector en 26% in de agrovoeding- en tabaksindustrie, met uitzondering van de primaire sector.
In de informele sector werken tevens 2,4 miljoen mensen, wat resulteert in een groot verlies van belastinginkomsten en sociale bijdragen voor de Staat.
Door de informele sector zijn Marokkaanse bedrijven ook minder winstgevend en worden investeringen en innovatie beperkt. De werkgelegenheid in de sector wordt gekenmerkt door onzekerheid, instabiliteit, gebrek aan sociale voordelen en lage lonen.
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko