8 februari 2025 - 18:00 - Wereld
In Spanje is de Marokkaanse influencer ’Nordin Workout’ met meer dan 100.000 volgers op sociale media gearresteerd. De arrestatie vond plaats in in Leganés, nabij Madrid. De influencer wordt verdacht van het verspreiden van jihadistische propaganda via zijn video’s op platforms als Instagram. Deze actie is het resultaat van een gezamenlijke operatie van de Spaanse Guardia Civil en de Marokkaanse DGST.
De influencer gebruikte zijn profiel op sociale media, waar hij ogenschijnlijk trainingen in fitness, calisthenics en zelfverdediging deelde, om in werkelijkheid extremistische boodschappen te verspreiden. Onder het mom van sportieve routines introduceerde hij jihadistische leuzen en nasheeds, en gebruikte hij officieel multimedia materiaal van de terroristische organisatie Daesh. De Guardia Civil benadrukt dat sommige van deze profielen tienduizenden volgers hadden. Ook Europol verleende analytische ondersteuning bij deze operaties.
Lees ook: Moskee in Molenbeek ontsnapt aan aanslag, dader is 14
In een parallelle actie arresteerden agenten van de Guardia Civil drie personen in de provincie Toledo die eveneens worden verdacht van betrokkenheid bij terroristische activiteiten. De samenwerking tussen de Guardia Civil en de DGST leidde tot de identificatie van een groep individuen in een vergevorderd stadium van radicalisatie. Een van de gearresteerden had een aanzienlijke invloed op zijn omgeving en propageerde het jihadistische gedachtegoed, zowel online als offline. Onder zijn volgers bevond zich een minderjarige die eveneens werd gearresteerd, meldt Telemadrid.
Lees ook: Aanslag Barcelona: verdachte rol CNI en Marokkaanse imam
De arrestanten beheerden diverse profielen op verschillende digitale platforms voor de massale verspreiding van extremistische propaganda. De gevaarlijkheid van deze personen bleek uit de hoeveelheid multimedia materiaal over terroristische organisaties zoals Daesh dat ze verzamelden, met bijzondere aandacht voor de uitvoering van zelfmoordaanslagen in conflictgebieden. In totaal werden zeven personen gearresteerd. Twee van de verdachten zijn op bevel van de rechter in voorlopige hechtenis genomen.
Grote veranderingen voor Rabat
Dit zijn de nieuwe gezichten van het Marokkaans elftal
Reizigers profiteren van nieuwe maatregelen op luchthaven Nador
Aardverschuiving legt verkeer plat in Al Hoceima
Ziyech en Regragui praten over toekomst bij Marokko
Transformatie luchthaven Tetouan in volle gang
Marokkaanse vrouw gepakt op Barcelona met drugs in maag
Vlaardingse school discrimineert, winkelier reageert met gratis djellaba voor alle leerlingen
Haven Huelva opent nieuwe route naar Tanger Med
Spanje bezorgd over Marokkaans-Israëlisch akkoord
Ex-kasteel Koning Mohammed VI, duurste eigendom van Frankrijk, te koop
Ryanair schrapt opnieuw vlucht naar Marokko
Heldhaftige Khalid (12) redt meisje uit sloot in Nederland
Spanje vertienvoudigt verkoop bommen en granaten aan Marokko