21 maart 2012 - 13:42 - Wereld
De Frans-Marokkaanse militair Imad Ben Ziaten, die op zondag 11 maart doodgeschoten is in Toulouse, wordt vandaag begraven in Mdiq, in het noorden van Marokko.
Het slachtoffer, parachutist in het Franse leger, zou zijn vermoord door Mohamed Merah, Frans-Algerijn van 24 jaar en vermeende dader van zeven moorden in Frankrijk.
Imad Ben Ziaten had afgesproken met de "schutter van Toulouse" in verband met een scooter die de militair te koop had gezet op internet. Hij werd doodgeschoten op de plaats van de afpsraak.
De dader is dinsdag geïdentificeerd door de politie. Hij wordt sinds woensdag 3 uur ’s nacht omsingeld in een woning te Toulouse en zegt dat hij zich deze namiddag zal overgeven.
Dinsdag heeft Koning Mohammed VI de moord op Imad Ben Ziaten afgekeurd, alsook de moord op twee andere soldaten van Noord-Afrikaanse afkomst, Mohamed Legouad en Abel Chennouf, en drie kinderen en een leraar bij een Joodse school in Toulouse.
Update 22 maart 2012: Imad Ben Ziaten wordt uiteindelijk pas dit weekend in Mdiq begraven. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gerepatrieerd naar Marokko volgens zijn familie. Een religieuze ceremonie zal eerst worden gehouden in de Franse moskee van Rouen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens