1 november 2024 - 23:50 - Marokko
De plannen voor een hogesnelheidslijn tussen Marrakech en Agadir gaan ondanks geruchten over annulering toch door.
De Marokkaanse regering wil in de begroting van 2025 een financieringsovereenkomst met spoorwegbedrijf ONCF opnemen voor verschillende spoorwegprojecten, waaronder de verbinding tussen Marrakech en Agadir, meldt Al Ahdath Al Maghribia.
Lees ook: HSL Kenitra-Marrakech: kruimels voor Spanje
Eerder ontstond er onduidelijkheid over de plannen tijdens een vergadering van de gemeenteraad van Agadir. Een raadslid vroeg premier Aziz Akhannouch, die tevens voorzitter is van de gemeenteraad, om opheldering over de geruchten. Akhannouch weigerde echter commentaar te geven, wat tot verschillende interpretaties leidde. Sommigen zagen dit als terughoudendheid, anderen als een poging om zijn rol als premier te scheiden van zijn functie als raadsvoorzitter.
De eerste vicevoorzitter van de raad stelde de gemoederen gerust door te melden dat er al studies worden uitgevoerd door een Chinees bureau. Deze studies hebben onder andere details opgeleverd over het traject van de toekomstige lijn. Het 240 kilometer lange HSL-spoor tussen Marrakech en Agadir vereist complexe infrastructuurwerken, met ongeveer 50 kilometer aan tunnels, waaronder een lange tunnel die moet voorkomen dat de stad Agadir in tweeën wordt gesplitst. Het stadsdeel Hay Mohammadi is gekozen als locatie voor het nieuwe treinstation.
Lees ook: 8 miljard dirham voor HSL naar Tetouan
De voortzetting van de plannen sluit aan bij eerdere uitspraken van Mohamed Rabie Khlie, directeur-generaal van de ONCF. Hij benadrukte het succes van de hogesnelheidslijn Tanger-Kenitra als stimulans voor andere spoorprojecten in Marokko. Khlie noemde ook het belang van moderne infrastructuur in aanloop naar het WK voetbal in 2030, dat Marokko samen met Spanje en Portugal organiseert.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko