7 februari 2013 - 11:46 - Wereld
Hicham Bouchti, naar eigen zeggen ex-medewerker van de Marokkaanse geheime dienst, is deze week in hongerstaking gegaan in Melilla, omdat Spanje weigert hem asiel te verlenen.
De Marokkaan meent ook schrijver en tegenstander van het Marokkaanse regime te zijn. Aan EFE vertelde hij dat het "volstrekt arbitrair" was dat de lokale regering zijn asielaanvraag bleef weigeren.
De voormalige "Marokkaanse spion" zegt van Marokko te zijn gevlucht nadat hij er de corruptie aan de kaak had gesteld.
Hicham Bouchti gelooft het recht te hebben om in Spanje te verblijven, omdat hij er al vier jaar woont en zijn twee kinderen er zijn geboren.
In augustus 2009, een paar maanden na zijn aankomst, had Melilla zijn eerste asielverzoek geweigerd. Deze voldeed volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken niet aan de eisen van de UNHCR.
Onsuccesvolle hongerstakingvan Hicham Bouchti in 2010
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit