25 maart 2011 - 01:52 - Marokko
Mohamed Moatassim, adviseur van koning Mohammed VI belast met het toezicht van de hervorming van de Marokkaanse grondwet, heeft op maandag zijn eerste raadplegingen gehouden. Dertig officiële politieke partijen reageerden op de oproep. Enkel de Socialistische Eenheidspartij (PSU) was afwezig.
De bijeenkomst, in Rabat gehouden, is de eerste van een reeks bijeenkomsten bedoeld om politieke partijen en vakbonden te betrekken bij het opstellen van een nieuwe grondwet.
Alleen Annahj Addimocrati en de beweging Al Adl wal Ihssane, beiden niet erkend door de regering, werden niet uitgenodigd op deze eerste vergadering.
Voorstellen uit deze bijeenkomsten zullen worden voorgelegd aan de Commissie voor de hervormingen van de grondwet, voorgezeten door Abdeltif Mennouni. Deze laatste zal een concreet voorstel van hervorming van de Marokkaanse grondwet in juni aan koning Mohammed VI voorleggen, welke vervolgens zal worden onderworpen aan een volksreferendum.
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop