27 september 2018 - 10:00 - Marokko
Een patrouilleboot van de Marokkaanse marine opende dinsdag het vuur op een speedboot met een tiental Marokkanen aan boord. Allen wilden naar Spanje emigreren.
Drie mensen raakten gewond en een jonge vrouw overleed bij haar aankomst in het ziekenhuis. Volgens getuigenissen op social media is het slachtoffer de jonge Hayat, een 23-jarige rechtenstudente in Tetouan, haar geboortestad.
Hayat komt uit een bescheiden familie en droomde ervan om naar Spanje te vertrekken en er werk te vinden om haar familie te steunen.
Er lopen al dagen geruchten over de aanwezigheid van go-fast boten die gratis migranten naar Spanje vervoeren. Honderden jongeren in het noorden van het land verzamelden zich als gevolg bij stranden in de hoop een plekje op een boot te bemachtigen.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd