8 juni 2025 - 11:00 - Marokko
Spaanse douaniers hebben afgelopen donderdag in de haven van Almería een grote hoeveelheid gesmokkelde sigaretten en een aanzienlijk geldbedrag in beslag genomen. Dit gebeurde tijdens een controle van een bus die vanuit het Marokkaanse Nador kwam.
Volgens de krant La Voz de Almería vond de actie plaats tijdens een routinecontrole in de haven. Het gedrag van een bus wekte de argwaan van douane- en politiebeambten, waarna het voertuig naar een diepere inspectiepost werd gebracht.
Lees ook: Luchthavenpersoneel Al Hoceima hielp bij drugssmokkel naar België
De controle bracht 890 pakjes sigaretten zonder Spaans belastingzegel aan het licht. Deze waren zorgvuldig verborgen in verschillende delen van de bus. Tijdens dezelfde operatie werd ook een tas ontdekt met 200.000 euro aan contant geld, gevonden vlakbij de bestuurderscabine. Dit wekte vermoedens van mogelijke betrokkenheid bij witwaspraktijken.
De chauffeur, een Marokkaanse staatsburger, werd aangehouden en er is een officieel onderzoek gestart. De douanediensten hebben een administratief rapport opgemaakt betreffende de tabakssmokkel, in afwachting van de resultaten van het onderzoek naar de herkomst van het in beslag genomen geld.
Lees ook: Haven Al Hoceima nieuwe drugshub van Marokko
De verdachte is voorgeleid aan het Openbaar Ministerie in Almería, waar hij waarschijnlijk zal worden aangeklaagd voor smokkel, belastingontduiking en witwassen. Deze operatie vindt plaats in een context van verscherpte veiligheidscontroles op de zeeverbindingen tussen Marokko en Spanje, vooral tijdens de piek van het zomerverkeer, wanneer pogingen tot smokkel toenemen.
Dakloze duwt moqaddem voor auto in Tanger
Al Hoceima stemt actieplan en begroting
Boete geëist na verdrinking 2-jarige Amin in Huizen
Marokko’s opmars in halal toerisme
Miljardentekort: Marokko eist nieuwe handelsdeal met Turkije
Prins Moulay Rachid jarig
Dakloze duwt moqaddem voor auto in Tanger
Al Hoceima stemt actieplan en begroting
Boete geëist na verdrinking 2-jarige Amin in Huizen
Marokko’s opmars in halal toerisme
Prins Moulay Rachid jarig
Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan
Zangeres Rym Fikri en Turbo samen op moordproces
Spraakmakende café La Crème-moord in Marrakech opnieuw voor de rechter