2 juli 2025 - 08:00 - Marokko
Marokko wil een nieuwe toeristische grootmacht worden, en de ogen zijn gericht op China. Het Marokkaans verkeersbureau (ONMT) heeft hiervoor een belangrijke deal gesloten met China Eastern Airlines. De Marokkaanse minister van Toerisme, Ambacht en Sociale en Solidaire Economie, Fatim-Zahra Ammor, was bij de ondertekening aanwezig.
Op maandag kwamen Achraf Fayda, de directeur-generaal van het ONMT, en Wang Zhiqing, de topman van China Eastern Airlines, in Rabat bijeen. Het hoofddoel: de stroom Chinese toeristen naar Marokko flink opvoeren. De overeenkomst omvat een uitgebreid plan met gezamenlijke marketingacties, gerichte public relations, de creatie van redactionele content en een betere afstemming van de vliegroutes tussen de twee landen.
Lees ook: Marokko plotseling topbestemming voor Chinezen dankzij slimme deal
Minister Fatim-Zahra Ammor benadrukt de ambitie achter deze zet. "Dit partnerschap past in ons streven om Marokko wereldwijd als een topbestemming te positioneren," aldus de minister. Ze voegde eraan toe: "Met China Eastern versterken we onze positie in Azië en bevestigen we onze strategie van diversificatie." Het uiteindelijke doel is om tegen 2030 één miljoen Chinese bezoekers te verwelkomen en Marokko te profileren als een belangrijke toeristische schakel voor Azië.
Lees ook: Marokko rolt rode loper uit voor Chinese toeristen
De inspanningen om de Chinese markt te veroveren zijn al zichtbaar. In januari 2025 ging een nieuwe vliegroute tussen Shanghai en Casablanca van start, met een tussenstop in Marseille. Maar de plannen gaan verder: in oktober staat de opening van een directe verbinding tussen de twee steden gepland, met drie vluchten per week. Hiermee krijgt Casablanca een directe link met een van de belangrijkste Chinese regio’s die toeristen genereren. Dit komt bovenop de bestaande directe lijn tussen Peking en Casablanca, die door Royal Air Maroc wordt uitgevoerd. Marokko zet dus vol in op de Chinese toerismemarkt.
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen