Marokkaans meisje ontvoerd in Libië
Een gewapende groep heeft vorige week een 13-jarig Marokkaans meisje ontvoerd, voor haar school in de Libische stad Tripoli.
28 februari 2014 - 09:36 - Wereld
Schoten werden donderdag afgevuurd op het Consulaat van Marokko in de Libische hoofdstad Tripoli. Bij de schietpartij raakte niemand gewond. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse Zaken .
In een verklaring gepubliceerd door persagentschap MAP, schrijft het ministerie dat onbekenden het consulaat onder vuur hadden genomen. Consulaire ambtenaren en bezoekers bleven ongedeerd.
Salaheddine Mezouar, minister van Buitenlandse zaken, heeft na het incident met zijn Libische ambtsgenoot gesproken. Hij vroeg naar de exacte omstandigheden van de schietpartij en eiste dat de Libische autoriteiten de veiligheid garanderen van de Marokkaanse diplomatieke missies in het land.
De Libische minister betreurde de aanval en beloofde aan Mezouar dat in de toekomst alles zal worden gedaan om de veiligheid van de Marokkaanse diplomatieke missies in Libië te waarborgen.
Lees meer
Een gewapende groep heeft vorige week een 13-jarig Marokkaans meisje ontvoerd, voor haar school in de Libische stad Tripoli.
Marokko zal mogelijk het Libisch leger opleiden. Dat wenst in ieder geval de Libische minister van Buitenlandse Zaken Mohammed al-Dairi.
De Libische Premier Ali Zeidan brengt van 6 tot 8 oktober een werkbezoek aan Marokko. Dat meldt het kantoor van Premier Benkirane.
Algerijnse soldaten hebben maandag om 13:45 schoten gelost op de grenspost van Ait Jormane in Figuig. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Twee...
Het Polisario wordt ervan verdacht de bom voor de Ambassade van Marokko in het Libische Tripoli eerder deze week te hebben laten ontploffen.