Ambassade van Marokko in Parijs aangevallen
De ambassade van Marokko in Parijs is maandag door een groepje mensen uit sub-Sahara Afrika aangevallen. De ambassade heeft aangifte gedaan.
- Wereld
Het Polisario wordt ervan verdacht de bom voor de Ambassade van Marokko in het Libische Tripoli eerder deze week te hebben laten ontploffen.
Bronnen dicht bij het onderzoek vertelden aan Assabah dat voormalige leden van ’Sakia El Hamra wadi Eddahab’ de aanval zouden hebben gepleegd. De aanhangers van het Polisario hadden zeer nauwe betrekkingen met Moammar al-Qadhafi. Zij hebben zich na de moord op al-Qadhafi aangesloten bij gewapende milities in Tripoli en omgeving.
Volgens dezelfde bronnen hebben de leden van Sakia El Hamra wadi Eddahab nog steeds grote hoeveelheden geld en wapens in hun bezit.
Kort na de aanval hadden de Marokkaanse autoriteiten de misdaad als een poging tot sabotage van de inter-Libische vredesbesprekingen die in Skhirat worden gehouden genoemd.
Verrassend is dat de aanslag dezelfde nacht door de terreurorganisatie Islamitische Staat was opgeëist.
Lees meer
De ambassade van Marokko in Parijs is maandag door een groepje mensen uit sub-Sahara Afrika aangevallen. De ambassade heeft aangifte gedaan.
Aanhangers van het Polisario, beweging voor de zelfbeschikking in de Sahara, zijn het consulaat van Marokko in Las Palma, op de Canarische Eilanden, binnengedrongen.
Ruim 1500 Marokkanen zijn sinds begin dit jaar uit Libië gevlucht. Zij keerden via Tunesië terug naar Marokko.
Bij de ingang van de Ambassade van Marokko in Libië is deze nacht een bom ontploft. De explosie veroorzaakte enkel materiële schade.
De Ambassade van Marokko in Libië was afgelopen nacht het doelwit van een bomaanslag. De aanslag werd intussen door de Islamitische Staat opgeëist. De ontploffing veroorzaakte...