21 april 2017 - 21:19 - Economie
De gasleiding die tussen Marokko en Nigeria zal worden aangelegd zal naar verwachting ruim 10 miljard dollar kosten. Het project wordt als een model van de Zuid-Zuid samenwerking beschouwd.
Een overeenkomst voor de aanleg van de gigantische pijpleiding werd in december vorig jaar tijdens een officieel bezoek van Koning Mohammed VI aan Nigeria ondertekend.
Marokko wil nu een beroep doen op Arabische instellingen om het project te financieren. Dat blijkt uit een brief van Koning Mohammed VI die eerder deze week door minister Mohamed Boussaid werd voorgelezen. Volgens de bewindsman zal Marokko in de komende weken naar investeerders beginnen zoeken.
Kiezen de twee landen voor een pijpleidingennetwerk via zee dan zal het project volgens een financieel expert ruim 20 miljard dollar kosten.
« Het is een groot project om de regionale economische integratie te bevorderen. De pijpleiding zal in samenwerking met alle belanghebbenden worden ontworpen om elektrificatie projecten te versnellen in de hele regio, die de basis zullen zijn van een concurrerende regionale elektriciteitsmarkt aangesloten op de Europese energiemarkt », verklaarden de twee landen tijdens de ondertekening van het akkoord.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje