Zoeken

Ruim 800 weggebruikers frauderen dagelijks op Marokkaanse tolwegen

- Economie

Geschreven door Laila A.

Dagelijks rijden ruim 800 mensen betalende snelwegen in Marokko op en af zonder te betalen. Het ministerie van Justitie maakt zich daar zorgen over en heeft aan de politie gevraagd om in te grijpen.

Al Massae schrijft vandaag dat minister Mustapha Ramid van Justitie aan de Koninklijke Gendarmerie heeft gevraagd om strenger op te treden tegen fraudeurs die geen tol betalen op snelwegen. Overtreders moeten worden bekeurd en voor de rechter verschijnen.

Volgens de krant verliest niet alleen snelwegexploitant ADM daar veel geld aan, maar ook de staatskas.

De manier waarop wordt gefraudeerd kan bovendien gevaarlijke zijn. Fraudeurs rijden namelijk heel dicht bij voertuigen die wel betalen en rijden snel door wanneer de slagboom omhoog gaat.

Lees meer

Siemens bouwt mega windmolenfabriek in Marokko

Siemens gaat ruim een miljard dirham investeren in de bouw van een nieuwe windmolenfabriek in het noord-Marokkaanse Tanger.

Binnenkort elektrische bussen in Casablanca

Binnenkort zullen er in Casablanca enkel nog 100 procent elektrische bussen rijden. De eerste bussen zullen in november beginnen rijden.

Marokko: 5000 tol-fraudes per dag op snelwegen

Dagelijks frauderen 5000 automobilisten bij tolpoortjes op snelwegen in Marokko. De autoriteiten zijn op zoek naar een oplossing.

Mdiq deelt honderden boetes uit voor illegale bouw

In de afgelopen twee maanden hebben de autoriteiten in het noord-Marokkaanse Mdiq ruim 200 boetes uitgedeeld voor illegale bouw.

Marokko: tolvignet brengt 1,68 miljard op

Het tolvignet heeft vorig jaar ruim 1,68 miljard dirham opgebracht. Dat liet de directie van de Marokkaanse belastingdienst eerder deze maand tijdens een regeringsraad weten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team