20 mei 2016 - 18:00 - Economie
Binnenkort zullen er in Casablanca enkel nog 100 procent elektrische bussen rijden. De eerste bussen zullen in november beginnen rijden.
Volgens TelQuel kondigde Mdina bus de aankoop van elektrische bussen op woensdag aan. De bussen die momenteel in Casablanca rijden zijn gemiddeld 19 jaar oud. Woordvoerder Moulay Youssef El Ouedghiri Idrissi liet weten dat de nieuwe bussen in de ateliers van Mdina bus worden gemonteerd en dat er reeds testen waren uitgevoerd.
Deze aankondiging volgt op de recente ondertekening van een overeenkomst met de Chinese busfabrikant Yangste voor de bouw van een busfabriek in Marokko.
In Marrakech willen de autoriteiten eveneens elektrische bussen aankopen, het liefst voor de klimaattop COP22 in november.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"