27 oktober 2024 - 06:00 - Marokko
De Franse president Emmanuel Macron arriveert maandag 28 oktober 2024 voor een staatsbezoek van twee dagen aan Marokko. Hij wordt verwacht op de luchthaven Rabat-Salé in de middag.
Bij zijn aankomst zal Emmanuel Macron worden verwelkomd door Koning Mohammed VI, die vergezeld zal worden door kroonprins Moulay Hassan en prins Moulay Rachid. Macron leidt een sterke delegatie, waaronder ministers van Buitenlandse Zaken, Binnenlandse Zaken en Defensie.
Lees ook: Emmanuel Macron voert druk voor Airbus-deal met Royal Air Maroc
Na zijn aankomst staat er een persoonlijk gesprek gepland tussen Macron en de Koning. Dit overleg tussen de twee staatshoofden zal gevolgd worden door een ceremonie voor de ondertekening van verschillende overeenkomsten op het gebied van energie, water, onderwijs, veiligheid en defensie. Deze afspraken zijn bedoeld om de samenwerking tussen Frankrijk en Marokko op verschillende gebieden te versterken.
Op dinsdag 29 oktober zal de Franse president zijn bezoek voortzetten met ontmoetingen met de Marokkaanse premier Aziz Akhannouch, de voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden Rachid Talbi Alami, en de voorzitter van de Kamer van Raadgevers Mohammed Ould Rachid. Tijdens deze dag is er ook een toespraak gepland van de Franse president voor de Marokkaanse parlementariërs.
Lees ook: Programma van de Franse president in Marokko
Franse media melden dat er mogelijk historische militaire overeenkomsten worden getekend tijdens het bezoek. Deze zouden onder andere betrekking hebben op de bouw van een onderzeeër voor Marokko en de aanschaf van Franse Caracal-helikopters door het koninkrijk.
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie