28 november 2013 - 12:48 - Wereld
Een Franse gevangenis is door de administratieve rechtbank van Grenoble tot de orde geroepen. De gevangenis zal in de toekomst halal-maaltijden aan moslim-gedetineerden moeten serveren.
De advocaat van de eiser, Alexander Ciaudo, verklaarde aan AFP dat het "een zeer belangrijke beslissing is. Het is namelijk de eerste keer dat een rechtbank een gevangenis verplicht halal maaltijden aan gevangenen voor te stellen".
Voor de rechtbank vereist het principe van secularisme dat de Franse Republiek de vrijheid van geloof garandeert. Het mag in geen geval een obstakel vormen voor moslim-gedetineerden om halal te eten.
De weigering van de gevangenisdirecteur van Saint-Quentin om halal-maaltijden aan te bieden, staat volgens de rechtbank in strijd met artikel 9 van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens.
Franse gevangenissen zijn dus verplicht om halal menu’s aan moslim-gevangenen te serveren als ze daarom vragen.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval