18 november 2011 - 18:00 - Wereld
In Betz, regio Picardië, Frankrijk, waar Koning Mohammed VI in zijn kasteel verblijft sinds vrijdag, is de Koning van Marokko bekend als een discrete man die het hele dorp doet werken wanneer hij er is.
De burgemeester van Betz, Colette Thellier, bevestigde aan lokale media de aanwezigheid van Mohammed VI in het dorpje. Ginder is de Koning zeer populair bij de handelaars en bewoners, waarvan een groot aantal in dienst van de Koning is "voor het onderhoud van het kasteel, het schoonmaken of tuinieren" zegt Angelique Vetu, manager van een supermarkt tegenover het kasteel.
De lokale pers heeft de afgelopen weken veel over Koning Mohammed VI geschreven omdat hij bij de Franse minister van Begroting, Valerie Pecresse, is ingegrepen op verzoek van de adjunct-burgemeester van Betz, om een tabaksvergunning te verkrijgen voor de café van het dorp.
Koning Mohammed VI "wil dat de handel leeft te Betz en geeft altijd voorrang aan de lokale ambachtslieden" zegt de manager van de café in kwestie.
Philippe Boulland, gemeenteraadsadviseur van Betz, spreekt met veel respect over Mohammed VI. "Charmant, barmhartig en dicht bij de mensen" is de koning ook erg gul voor het dorp, waar hij onder anderen een deel van het sociaal centrum heeft gefinancierd.
Het is in deze dorp van 1045 inwoners, 65 km ten noordoosten van Parijs, verbroederd met de stad Skhirat, dat Koning Mohammed VI zegt rust te vinden. Zijn laatste bezoek aan het kasteel van Betz, gekocht door wijlen Hassan II in 1971, dateerde van januari, aan het begin van de Arabische lente.
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd