31 mei 2014 - 22:42 - Marokko
Stephane Aït Idir en Redouane Hamadi, daders van de bomaanslag op hotel Atlas Asni in Marrakech in augustus 1994, die in de dodencel zitten in Marokko, zijn in hongerstaking gegaan.
Redouane Hamadi, 42-jarige Franse Marokkaan, en Stephane Aït Idir, 41 en van Algerijnse afkomst, zitten al 20 jaar in de dodencel in Kenitra. Naar eigen zeggen worden ze nog behandeld als in de Jaren van lood onder wijlen Koning Hassan II.
Beide mannen willen van dezelfde rechten genieten als 22 Franse gevangenen in Marokko die onlangs in hongerstaking gingen. Zij eisen de hervatting van de justitiële samenwerking tussen Parijs en Rabat.
De Franse gevangenen willen de rest van hun straf in Frankrijk uitzitten, maar dat kan alleen als Marokko en Frankrijk terug gaan samenwerken. Na hun actie had Koning Mohammed VI de oprichting van een commissie bevolen om hun dossiers te behandelen.
De aanslag op hotel Asni in Marrakech leidde tot de sluiting van de landsgrenzen tussen Marokko en Algerije in 1994. De Algerijnse inlichtingendiensten worden ervan verdacht de aanslag te hebben beraamd.
Militaire oefeningen "om Marokko af te schrikken"
Marokko oogappel van de FIFA
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Nieuwe economische alliantie tussen Marokko en Turkije
Marokko zet Anouar Ait El Hadj definitief uit selectie
Anas Messaoudi officieel beste bokser van België
Marokkaanse huizenmarkt in vrije val
Vastgoedveilingen verbergen familiedrama’s in Marokko
Gebaar Koning Mohammed VI in Martil verovert Marokko (video)
Valse kolonel maakt tientallen slachtoffers in Marokko
Koning Mohammed VI beveelt nieuwe fatwa
Marokkaanse droombestemming overschaduwt Marrakech
Marokkaanse bouwsector onder druk door hoge salarissen
Toeristische revolutie in Noord-Marokko