30 oktober 2014 - 19:41 - Marokko
Marokko heeft opnieuw aan Algerije gevraagd om onderzoek te doen naar de beschieting van Marokkaanse burgers door het Algerijns leger bij de grens.
Het verzoek van Marokko om een onderzoekscommissie in te stellen werd ingediend door de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken Salaheddine Mezouar. Volgens de bewindsman zal een onderzoek "de internationale publieke opinie duidelijkheid geven" in deze zaak.
Op 18 oktober hadden Algerijnse soldaten op een groepje Marokkanen geschoten bij de grens tussen Marokko en Algerije. Een man raakte ernstig gewond. Marokko had toen fel geprotesteerd en de Algerijnse ambassadeur in Rabat om uitleg gevraagd.
In Algerije spreekt men van manipulatie door Marokko. Abdelaziz Benali Cherif, woordvoerder van het Algerijnse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde over de zaak: "Dit soort incidenten zijn gebruikelijk. Het is doorgestoken kaart van Marokko".
De landsgrenzen tussen Marokko en Algerije zijn al ruim 20 jaar gesloten. De sluiting werd in augustus 1994 besloten na een aanslag op een hotel in Marrakech. Marokko beschuldigde toen de Algerijnse inlichtingendiensten de aanslag te hebben gepleegd.
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Marokko helpt internationale alliantie bij vangst 3 ton cocaïne
Marokko stapt met Spanje en VK in project voor vliegende taxi’s
Megaschip Rotterdam Express botst tegen havendam in Marokko
Auto bekogeld om ex-vriendin te "redden" in Marokko (video)
Hitte en droogte voeden vlammenzee in Noord-Marokko
Marokko helpt internationale alliantie bij vangst 3 ton cocaïne
Marokko stapt met Spanje en VK in project voor vliegende taxi’s
Megaschip Rotterdam Express botst tegen havendam in Marokko
Auto bekogeld om ex-vriendin te "redden" in Marokko (video)
Hitte en droogte voeden vlammenzee in Noord-Marokko
Celstraf na aanrijding kleine Ghita op strand in Marokko
Slimme truc met notaris gebruikt om miljoenen aan belasting te ontduiken in Marokko
Handlangers drugsbaron Mohamed Amra door Marokko uitgeleverd