Marokko: universiteit moet 800.000 dirham betalen aan studente
De Hassan II faculteit van juridische, economische en sociale wetenschappen in Casablanca is eerder deze week tot 800.000 dirham schadevergoeding veroordeeld.
- Wereld
Twee Marokkaanse studenten van de faculteit van Nanterre in Frankrijk hebben maandag besloten om in hongerstaking te gaan.
Mostapha kwam enkele maanden geleden in Frankrijk aan. Hij wenst lessen over de Franse taal te volgen maar de faculteit vraagt daar 650 euro voor, geld dat de jongeman niet heeft.
Wissal, 20 jaar, kreeg van de faculteit een andere voorstel, lessen op afstand, maar daarmee kan de jonge vrouw geen verblijfsvergunning aanvragen.
"In tegenstelling tot lessen in de faculteit, laat het afstandsonderwijs mij niet toe om een verblijfsvergunning te verkrijgen. Dus ja, ik denk dat het mijn studentenstatus in twijfel trekt.", aldus Wissal aan Le Parisien.
De twee jongeren hebben een tent opgezet en weigeren deze te verlaten zolang er niet op hun eisen wordt ingegaan. De faculteit stelt alles te doen om een oplossing te vinden.
Lees meer
De Hassan II faculteit van juridische, economische en sociale wetenschappen in Casablanca is eerder deze week tot 800.000 dirham schadevergoeding veroordeeld.
De bestuursraad van de Moulay Ismail universiteit in Meknes wil een nieuwe faculteit Geneeskunde in Errachidia openen.
Op de Faculteit Economie en Recht van de Ibn Zohr Universiteit in Agadir braken eerder deze week rellen uit tussen studenten en onbekenden met bivakmutsen.
Een docent aan de Faculteit der Juridische, Economische en Sociale Wetenschappen afhangend van de Mohammed V Universiteit van Rabat heeft een hele klas masterstudenten in...
Tientallen Marokkaanse studenten in Oekraïne zijn het slachtoffer geworden van een Pakistaanse oplichter. Ze verloren samen miljoenen dirham.