30 april 2024 - 12:00 - Wereld
Douaniers in Noord-Frankrijk hebben een grote hoeveelheid drugs onderschept in een bus die van Marokko naar België reed. De bus werd gecontroleerd bij de tolpoort van Thun-l’Évêque, waar 225 kilo hasj en 59 kilo hennep werden gevonden. Drie Marokkanen werden gearresteerd in verband met de vondst.
De drugs waren verstopt in de aanhanger van de bus, die 25 passagiers vervoerde. De douaniers kregen tijdens de controle argwaan en besloten een grondige inspectie uit te voeren. Na een zoekactie vonden ze de drugs.
Lees ook: Tanger: 11,4 ton drugs gevonden in lading landbouwproducten
De drie Marokkaanse bestuurders van de bus werden gearresteerd en meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. Ze zullen in de komende dagen voor de rechter verschijnen.
Lees ook: Marokko: 4 ton cannabis in lading vis gevonden
De procureur van Cambrai, Ingrid Görgen, bevestigde de vondst en de arrestaties. Ze verklaarde dat dit een grote vangst is en dat het een belangrijke stap is in de strijd tegen drugshandel.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"