9 februari 2016 - 19:30 - Marokkanen in het buitenland
Fouad El Fakrouni zorgde voor veel positieve reacties door zaterdag de boodschappen van een gehandicapte klant te betalen.
De 25-jarige assistent-bedrijfsleider van de Lidl in Rotterdam-Schiebroek stond zaterdagavond achter de kassa toen een twintiger in een rolstoel wilde afrekenen.
De jongeman had echter niet genoeg geld op zijn bankrekening. Hij probeerde het door een eerste artikel te verwijderen en een vervolgens een tweede maar de betaling werd steeds geweigerd.
Fouad haalde toen zijn eigen bankkaart en betaalde zelf voor de jonge klant. "Deze jongen is een vaste klant. Ik zag dat hij zijn boodschappen erg graag wilde hebben. Nadenken over hoeveel geld ik kwijt zou zijn, deed ik niet. Ik betaalde gewoon. Het ging maar om een paar euro.", zegt Fouad aan het AD.
Een nobele daad. De klant gaf Fouad en hand en bedankte hem hartelijk. Lidl reageerde trots op de daad van Fouad en belooft hem daarvoor in het zonnetje te zetten.
Drama met elektrische step in Tanger
Canadezen starten titaniumwinning in Marokko
Bondscoach Walid Regragui rekent af met media
Minister Laftit neemt afscheid van overleden zus in Tetouan
Wapenarsenaal uit Europa onderschept in haven Nador
Marokko kampt met wildgroei ondergrondse kerken
Marokkaanse diaspora: een zomer vol papierwerk en gedoe
Noodkreet Marokkaanse diaspora: "Reis naar Marokko is te duur geworden"
Hasnae Taleb, Marokkaanse met een miljardenportefeuille in Dubai
Marokkaanse diaspora: pech met de auto in Marokko? Douane biedt oplossing!
Marokko scherpt regels aan voor betere opvang diaspora
Marhaba 2025 van start: eerste Marokkaanse reizigers aangekomen
Royal Air Maroc zet extra vluchten in voor Marokkanen in Europa
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora