21 februari 2014 - 22:32 - Cultuur
In Marokko is er enige ophef ontstaan over de aanwezigheid op de biënnale van Marrakech van Keren Cytter. De jonge vrouw heeft in het Israëlisch leger gediend alvorens kunstenares te worden.
Op het programma van het kunstevenement wordt vermeld dat Keren Cytter uit Tel Aviv afkomstig is. Voor het Marokkaans Observatorium tegen normalisering met Israël betekent het dat ze "Israëlische en zionistische is".
"De uitnodiging van de artieste is een vorm van normalisering met de Joodse Staat, een misdaad en een belediging voor het Marokkaans volk", aldus het observatorium.
Wat het meest stoort is dat Keren Cytter 8 maanden lang in het Israëlisch leger heeft gediend, schrijft Akhbar Al Yaoum. Na die periode werd ze vrijgesteld van dienstplicht om kunst te gaan studeren bij het Machon Avni instituut in Yaffa.
Later vervolgde Keren Cytter haar studies in Nederland, waar ze naar eigen zeggen het slachtoffer was van racisme. Na zes jaar in Berlijn te hebben gewoond verhuisde ze in 2012 naar New York.
De biënnale van Marrakech loopt van 23 februari tot 30 maart 2014 onder het thema "Waar zijn we nu?".
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses