17 september 2012 - 12:25 - Marokko
In Marokko schrijft 31% van de journalisten van de elektronische media om een persoonlijke mening te uiten, 83% doet het zonder tegenpartij en 46% is amateur. Toch updaten deze journalisten regelmatig hun publicaties.
Uit cijfers van de Marokkaanse Liga voor de elektronische media, blijkt ook dat 95,86% van de journalisten voor de invoering van een gedragscode is, hoewel 40% vreest voor zijn vrijheid.
De studie onthuld op het eerste congres van de Liga, geeft ook aan dat 63% van de elektronische kranten geen officieel status heeft en dat 62,5% uit eigen middelen wordt bekostigd.
Ook werken 20,2% van de ondervraagde journalisten in de regio Tanger-Tetouan en 20,53% in het Orientaal en het Rif.
De studie werd uitgevoerd op een steekproef van 349 journalisten van de elektronische media in 52 Marokkaanse steden.
Marokkaan slachtoffer politiegeweld op Canarische Eilanden
Polisario bereid om te onderhandelen, maar zet gewapende strijd voort
Weinig coronagevallen in scholen in Marokko
Groot onderzoek naar kwaliteit van benzine in Marokko
Marokkaan dood verklaard in plaats van broer in Spanje
VS wil overeenkomst normalisatie Marokko en Israël herzien
Polisario bereid om te onderhandelen, maar zet gewapende strijd voort
Weinig coronagevallen in scholen in Marokko
Groot onderzoek naar kwaliteit van benzine in Marokko
Sebta en Melilla snakken naar uitweg voor verstikkende maatregelen Marokko
Marokko en Israël geven groen licht voor directe vluchten
Marokko en Israël gaan ook ambassades openen
Marokko tweede favoriete vliegbestemming België
Zeven Hirak-activisten op bootje naar Spanje vertrokken