10 juni 2024 - 19:40 - Marokko
De feestvreugde voor Eid ul-Adha in Marokko dreigt dit jaar flink te worden getemperd door de vele prijsstijgingen rond het feest. Nu is ook de prijs van houtskool in de laatste dagen fors gestegen, tot ongenoegen van veel consumenten.
In de groothandel kost een kilo houtskool nu 7 dirham, terwijl die op de lokale markten voor 10 tot 13 dirham per kilo wordt verkocht. Dit is een stijging van 2 tot 4 dirham in vergelijking met vorig jaar, meldt Aljarida24. De toename wordt gewijd aan de toegenomen vraag in de aanloop naar Eid ul-Adha, maar ook aan de gestegen transportkosten. Houtskool wordt traditioneel gebruikt om te koken tijdens de viering.
Lees ook: Eid ul-Adha: Marokkanen dol op Spaanse schapen
De stijgende prijzen zijn niet onopgemerkt gebleven. Oppositieparlementariërs uiten hun bezorgdheid en eisen dat de overheid ingrijpt om de prijzen te reguleren. Moulay Mehdi El Fathemy, parlementslid van de USFP-partij, heeft vragen gesteld aan Mohamed Sadiki, minister van Landbouw, Visserij, Plattelandsontwikkeling, Water en Bossen. El Fathemy wil weten welke maatregelen de regering zal nemen om de houtskoolprijzen in toom te houden en de impact van transport- en importkosten op de prijzen te controleren.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers