6 augustus 2019 - 17:40 - Marokko
Eid ul-Adha is een heilige feest voor Marokkaanse families. Door de druk van de tradities maar ook van de maatschappij, aarzelen veel huishoudens daarom ook niet om een lening aan te gaan om een schaap te kunnen kopen.
Wat deze families vergeten is dat een lening aangaan om het feest te vieren in strijd staat met de voorschriften van de Islam. Het is namelijk aan moslims verboden om meer uit te geven dan wat hun financiële situatie hen toelaat. Gelovigen hebben andere mogelijkheden om dichter bij God te komen.
In Marokko maken banken en andere leninggevers tevens misbruik van de situatie om hun producten te verkopen met valse promoties en andere voordelen.
Voor Marokkanen is het ook niet ongebruikelijk om hun eigendommen te verkopen om genoeg geld in te zamelen voor een schaap. De sociale druk om aan het Offerfeest mee te doen blijkt veel sterker te zijn dan de voorschriften van de religie.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt