3 mei 2013 - 17:23 - Wereld
Twee vrachtwagens geladen met ruim 31 ton drugs verstopt in meloenen uit Agadir, hebben vorig weekend de haven van Tanger Med verlaten voor Spanje.
Akhbar Al Yaoum meldt dat een eerste vrachtwagen met 24 ton hasj onmiddellijk op de boot mocht naar Spanje, waar het werd onderschept door de politie. Op dezelfde dag wist de Spaanse politie de hand te leggen op een tweede vrachtwagen met 7 ton drugs uit Marokko.
De waarde van de drugs wordt in Marokko geschat op 300 miljoen dirham en in Spanje op 50 miljoen euro. In Europa brengt de drugs tot drie à vier keer dit bedrag op.
In april was een douane-inspecteur van de haven Tanger Med, gehoord door een onderzoekscommissie. De ambtenaar, belast met het scannen van vrachtwagens in de haven, had acht ton drugs door laten gaan. De havenautoriteiten van Algeciras hadden toen de drugs ontdekt.
Volgens het laatste rapport van de International Narcotics Control Board, is Marokko de grootste hasj-exporteur wereldwijd én de belangrijkste cannabisleverancier van Europa.
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots