Drugs bestemd voor België ontdekt in haven Casablanca
Zes ton drugs werden zaterdag onderschept in de haven van Casablanca, aan boord van een truck dat zich in België moest begeven.
8 juni 2014 - 21:13 - Marokko
De douanedienst van de haven van Casablanca heeft vrijdag ruim 16 ton drugs ontdekt in een containervrachtwagen. De waarde van de drug word op 166 miljoen dirham geschat.
Volgens lokale autoriteiten was de drugs in pakketjes ingepakt en in 329 plastieken drainagebuizen verstopt. De drug werd tijdens een routine scannercontrole ontdekt.
Het is één van de grootste drugsvangsten in de haven van Casablanca in de afgelopen jaren. In april 2009 had de douane in dezelfde haven een recordvangst van 32 ton drugs gemaakt.
In 2012 hadden twee andere anti-drugs operaties in de haven van Casablanca geleid tot de inbeslagname van 3,7 ton drugs verstopt in tegels en 5,7 ton in papierzakken.
Lees meer
Zes ton drugs werden zaterdag onderschept in de haven van Casablanca, aan boord van een truck dat zich in België moest begeven.
Een voormalige Marokkaanse douanier gezocht voor drugshandel, werd deze week in Finland gearresteerd. De man was bijna een jaar geleden van Marokko gevlucht.
Een man is donderdag in de haven Tanger Med betrapt met ruim 30 kilo cocaïne en 62.000 drugspillen.
De douane en de politie hebben eerder deze week tijdens een gezamenlijke operatie, 428 kilo drugs onderschept in de Noord-Marokkaanse haven van Al Hoceima.
Zestig sabels en ruim 120 sabelhoezen werden een tiental dagen geleden door de Marokkaanse douane in de haven van Nador onderschept.