29 april 2024 - 23:00 - Marokko
Een gruwelijke tragedie heeft Sefrou in Marokko getroffen. Een man heeft drie schoolmeisjes van het Lahcen Lyoussi-college aangevallen met een mes terwijl ze na schooltijd naar huis liepen. De aanval resulteerde in de dood van één van de meisjes, terwijl de twee andere slachtoffers ernstig gewond raakten.
De dader, die na zijn daad op de vlucht sloeg, werd na een klopjacht door de autoriteiten gearresteerd dankzij de waakzaamheid van een ambtenaar die de politie en de Koninklijke Gendarmerie waarschuwde. De verdachte is momenteel in hechtenis en zal voor de rechter moeten verschijnen.
Lees ook: Marokko: schoolmeisje met mes aangevallen na weigeren relatie
Volgens de beschuldigingen viel de man de meisjes aan met een mes. Een van de slachtoffers, die ernstige buikwonden had opgelopen, werd met spoed overgebracht naar het Academisch ziekenhuis Hassan II in Fez, waar ze overleed. De twee andere meisjes worden nog steeds in het ziekenhuis behandeld voor verwondingen aan hun handen en gezicht.
Lees ook: Marokko: zorgwekkende verdwijning schoolmeisjes
De gruwelijke daad heeft diepe verontwaardiging en woede gewekt. De lokale afdeling van de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten (AMDH) heeft de "laffe daad" in een verklaring veroordeeld en de autoriteiten opgeroepen om passende maatregelen te nemen om de veiligheid van de burgers te waarborgen.
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?