29 april 2024 - 23:00 - Marokko
Een gruwelijke tragedie heeft Sefrou in Marokko getroffen. Een man heeft drie schoolmeisjes van het Lahcen Lyoussi-college aangevallen met een mes terwijl ze na schooltijd naar huis liepen. De aanval resulteerde in de dood van één van de meisjes, terwijl de twee andere slachtoffers ernstig gewond raakten.
De dader, die na zijn daad op de vlucht sloeg, werd na een klopjacht door de autoriteiten gearresteerd dankzij de waakzaamheid van een ambtenaar die de politie en de Koninklijke Gendarmerie waarschuwde. De verdachte is momenteel in hechtenis en zal voor de rechter moeten verschijnen.
Lees ook: Marokko: schoolmeisje met mes aangevallen na weigeren relatie
Volgens de beschuldigingen viel de man de meisjes aan met een mes. Een van de slachtoffers, die ernstige buikwonden had opgelopen, werd met spoed overgebracht naar het Academisch ziekenhuis Hassan II in Fez, waar ze overleed. De twee andere meisjes worden nog steeds in het ziekenhuis behandeld voor verwondingen aan hun handen en gezicht.
Lees ook: Marokko: zorgwekkende verdwijning schoolmeisjes
De gruwelijke daad heeft diepe verontwaardiging en woede gewekt. De lokale afdeling van de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten (AMDH) heeft de "laffe daad" in een verklaring veroordeeld en de autoriteiten opgeroepen om passende maatregelen te nemen om de veiligheid van de burgers te waarborgen.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering